Diety

Koktajle warzywne – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

detox dieta

Koktajle to płynne posiłki przygotowywane głównie z drobno posiekanych i zmiksowanych warzyw i owoców. Nazywane są również „smoothie” – pod taką nazwą często można je kupić np. kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych. Koktajle warzywne są bardzo popularne, ponieważ wiele osób, chcących zgubić kilka zbędnych kilogramów, decyduje się na dietę bogatą właśnie w koktajle warzywne – bomby witaminowe.

Koktajle warzywne – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Przygotowanie koktajli jest bardzo proste i nie trwa zbyt długo. Jedyne, czego potrzeba, to:

  • blender lub robot kuchenny,
  • warzywa i/lub owoce,
  • woda, jogurt, lód, mleko – wedle uznania.

Do koktajli warzywnych bardzo często dodaje się owoce, które poprawiają ogólny smak napoju i czynią go słodszym. Jest to dobra opcja dla tych, którzy nie przepadają za smakiem warzyw lub w ogóle za warzywami, a są na diecie, która skomponowana jest właśnie na bazie koktajli.

Zalety picia koktajli warzywnych i owocowych

Spożywanie koktajli warzywnych gwarantuje nie tylko spadek wagi, ale także ma ogromny wpływ na polepszenie ogólnego stanu organizmu, w tym jego odporności. Warzywa i owoce są bogate w wiele witamin i minerałów. Nic w tym dziwnego, że koktajle warzywne są nazywane „bombami witaminowymi”. Dostarczają organizmowi wiele wartości odżywczych, dlatego są tak chętnie polecane do spożywania przez dietetyków oraz lekarzy. Zalety picia koktajli warzywnych i owocowych:

  • dostarczają organizmowi witamin i przeciwutleniaczy,
  • oczyszczają organizm z toksyn,
  • skutecznie tłumią uczucie głodu,
  • polepszają samopoczucie i dodają energii.

W przypadku koktajli owocowych, należy ściśle przestrzegać składników, ponieważ owoce zawierają cukier. Sporą jego ilość znaleźć można w bananach czy też winogronach. W związku z tym warto przestrzegać zaleceń dietetyka i spożywać koktajle we właściwych ilościach. W jaki sposób je przygotować? Można to zrobić samodzielnie, ale jeśli nie ma się na to czasu, np. ze względu na pracę, na pomoc przychodzi catering.

Nie masz czasu na przygotowywanie koktajli? Skorzystaj z cateringu

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w przygotowaniu koktajli, które zostały zalecone przez dietetyka, a nie masz czasu na ich wykonanie, warto skorzystać z usług firmy cateringowej. Można na tym naprawdę sporo zyskać. Catering wiąże się z kosztami, niemniej jednak mamy pewność, że zostały one przygotowane z wysokiej jakości produktów, na konkretny dzień, a nawet godzinę. Catering przygotowuje posiłki zgodnie z ustalonymi terminami, dlatego każdy, kto zaufa firmie cateringowej, otrzyma świeży koktajl warzywny na czas.

Skorzystaj! Zapraszamy: catering Żory

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *