Uroda

Kosmetyki zdrowe, skuteczne i bezpieczne – czym kierować się przy wyborze?


Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków. Różnią się one składem, przeznaczeniem i właściwościami, dlatego tak trudno jest wybrać ten odpowiedni. Czym kierować się przy wyborze i na co zwracać szczególną uwagę? Czy wszystkie kosmetyki są dla nas bezpieczne i czy wszystkie faktycznie działają?

Czym kierować się podczas wyboru kosmetyków?

Wybierając odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji naszego ciała czy twarzy, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Na pierwszy rzut oka lista składników wydaje się skomplikowana, jednak nie jest to aż takie trudne. Przede wszystkim składniki posegregowane są według zmniejszającego się stężenia. Oznacza to, że substancja znajdująca się na pierwszym miejscu występuje w największej ilości, dlatego też warto zwracać szczególną uwagę na początkowe miejsca na liście.

Czym są dermokosmetyki i czy są one lepsze od zwykłych produktów?

Dermokosmetyki charakteryzują się większą ilością badań i testów niż kosmetyki, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane w pielęgnacji cery problematycznej, nadwrażliwej, z alergiami. Ciekawym przykładem dermokosmetyków są serum, które pomogą zmniejszyć zmarszczki i zniwelować przebarwienia. Zawierają wysokie stężenie substancji takich jak na przykład witamina C czy niacynamid, dzięki temu ich działanie jest skuteczne, pielęgnacyjne i lecznicze. 

 zdjęcie pochodzi z oferty https://sklep.diegodallapalmapro.pl/pl/c/Dermokosmetyki/114

Zdrowe i bezpieczne kosmetyki dla całej rodziny

Zdrowe kosmetyki to takie niezawierające zbędnych składników chemicznych. Są one również wolne od metali ciężkich i substancji mogących wywołać alergię, dlatego mogą być używane przez wszystkich, niektóre linie również przez dzieci. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie naturalność i pewny skład. Tego typu kosmetyki są bezpieczne i zawierają łagodny, niedrażniący skład i często pozbawione są substancji zapachowych.

Kosmetyki na zmiany skórne podczas ciąży i bezpieczeństwo ich stosowania

Istnieje szereg problemów skórnych, które wymagają specjalnego traktowania. Zaliczyć do nich można zmiany powstałe podczas ciąży takie jak rozstępy i zmniejszenie elastyczności skóry, Warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji już na początku ciąży stosując kremy na rozstępy i skuteczne kosmetyki zwiększające elastyczność skóry. Należy również pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne odpowiednie są dla przyszłych mam, dlatego przed użyciem warto zapoznać się z informacją zawartą na etykiecie, tak by wybrać bezpieczne kosmetyki w ciąży.

zdjęcie pochodzi z www.unsplash.com

Różnego rodzaju choroby a bezpieczeństwo kosmetyków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że składniki zawarte w kosmetykach mogą nasilać niektóre choroby. Dobrym przykładem jest formaldehyd, który może nasilać alergię i problemy z oddychaniem. Dodatkowo osoby borykające się z problemami hormonalnymi, powinny unikać niektórych silnych konserwantów. Osoby wrażliwe na wiele alergenów, nie tylko tych obecnych w kosmetykach powinny postawić na minimalistyczną pielęgnację i wybierać produkty zawierające tylko niezbędne składniki. Inne substancje takie jak barwniki i substancje zapachowe mogą wywołać niechcianą reakcję alergiczną.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, jednak nie wszystkie są zdrowe dla naszej skóry. Wybierając kosmetyki, powinniśmy zwracać ogromną uwagę na składy i dobierać produkty według swoich potrzeb. Dodatkowo należy pamiętać, że kobiety w ciąży nie mogą stosować wszystkich rodzajów kosmetyków i przyszłe mamy powinny szczególnie zwracać uwagę na substancje zawarte w produktach.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *