kryl

Kwasy Omega- 3 i ich dobroczynny wpływ na zdrowie jest już doskonale znany. Ich suplementacja wpływa pozytywnie na prawidłową pracę mózgu, wspomaga układ sercowo- naczyniowy, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wzmacnia oczy, zapobiega depresji oraz opóźnia efekty starzenie się skóry. Wydawać by się mogło, że dotyczy to przede wszystkim oleju pozyskiwanego z tłustych ryb morskich. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że doskonałym źródłem tych kwasów jest także niewielki skorupiak o nazwie kryl. Zyskuje on coraz większą popularność ze względu na swoje unikatowe składniki.

Czym jest kryl?

Kryl antarktyczny jest to bezkręgowiec, mały skorupiak przypominający krewetkę. Mieszka wyłącznie w najbardziej czystych morzach na ziemi, czyli przede wszystkim na terenie Antarktydy – tam, dokąd jeszcze nie sięgnęła cywilizacja i jej zanieczyszczenia. Odżywia się organicznymi cząsteczkami odfiltrowanymi z wody, sam zaś jest pokarmem m.in. dla ryb, fok i albatrosów. Spośród innych organizmów wodnych wyróżniają go substancje, które są niezwykle ważne również dla funkcjonowania organizmu człowieka: kwasy Omega 3, 6 i 9, cholina, fosfolipidy, astaksantyna, DHA i EPA. Te wszystkie składniki zawiera olej z kryla swanson.

Właściwości oleju z kryla

Olej z kryla jest bardzo bogatym źródłem kwasów omega, które występują w nim pod postacią fosfolipidów. Poza tym posiada naturalną astaksantynę będącą jednym z najlepszych antyutleniaczy. Już te składniki sprawiają, że ma niezwykle pozytywny wpływ na pracę serca, gdyż usuwają wolne rodniki. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zatorów żylnych oraz chorób niedokrwiennych serca. Omega 3 z kryla wspiera zresztą cały układ krążenia, w tym wspomaga zachowanie odpowiedniego stężenia trójglicerydów i ciśnienia krwi.

Kryl w kapsułkach

To jednak nie jedyne dobroczynne właściwości. Olej z kryla usprawnia pracę wątroby i pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu glukozy. Ma wpływ na prawidłową pracę mózgu, szczególnie dotyczy to pamięci i koncentracji. Zawarte w nim składniki wpływają na działanie układów nerwowego i immunologicznego. Działanie przeciwzapalne wzmacnia odporność na infekcje. Ma także wpływ na samopoczucie, gdyż łagodzi objawy depresyjne i lękowe. Suplement sprawdza się więc doskonale w okresie jesienno- zimowym, gdy drastycznie ogranicza się ekspozycja na słońce. Zawarta w oleju z kryla astaksantyna wzmacnia oczy.

Jako jeden z najsilniejszych antyutleniaczy hamuje procesy starzenia, a co się z tym wiąże pozytywnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie oraz chroni przed szkodliwymi promieniami UV.

Kapsułki z olejem z kryla mają jeszcze jedną niezwykłą zaletę. Otóż łagodzą bóle menstruacyjne.

Zastosowanie

Warto wiedzieć, że kwasy omega 3 z kryla oraz pozostałe składniki są łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Jednym z najlepszych preparatów jest Krill Oil Olej z kryla 60kp Laborell dostępny m.in. w sklepie magia zdrowia. Wystarczy 1 lub 2 kapsułki dziennie spożyte podczas posiłku, by zauważyć pozytywne zmiany w organizmie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *