Diety

Mleko kokosowe w proszku – zdrowy wariat nie tylko dla wegan

mleko kokosowe w proszku

Jednym z najpopularniejszych zamienników mleka krowiego bez wątpienia jest napój kokosowy. Idealnie nadaje się do spożywania przez wegetarian, wegan, a także osób, które unikają glutenu. Warto jednak wiedzieć, że ten pożywny wariant może iść w parze ze zdrowiem i ekologią. To wszystko za sprawą napoju kokosowego w proszku, które stanowi wersję instant, czyli natychmiastową. Dlaczego warto postawić właśnie na taką wersję? Przeczytaj o tym w naszym artykule!

Napój kokosowy w proszku – zachwyt nad walorami nie tylko smakowymi

Zapewne już spotkałeś się z wykorzystaniem kokosa w kuchni. Jego płynna wersja niejednokrotnie wykorzystywana jest jako dodatek do przepysznych ciast i ciasteczek, zup i sosów rodem z Azji. ‘Mleko’ kokosowe stanowi także doskonałą alternatywę dla prawdziwego mleka pochodzenia zwierzęcego, jakie na co dzień dodajemy do kawy czy owsianki. Oprócz cudownego i nieco egzotycznego smaku oraz aromatu napój ten zapewnia odpowiednią dawkę nasyconych kwasów tłuszczowych, wapnia, potasu, a także żelaza. Duże ilości białka sprawdzą się szczególnie u sportowców, a błonnik ureguluje procesy trawienne.

‘Mleko’ kokosowe w proszku – idealne dla wegan

Napój kokosowy jest doskonałą propozycją dla wegan, którzy ze względów światopoglądowych nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Wersja w proszku dodatkowo pozwoli im zadbać o środowisko naturalne. Zastanawiasz się w jaki sposób? Jedno opakowanie o wadze 400g starcza na stworzenie ok. 4 litrów tego napoju! Dodatkowo nie jego data ważności jest o wiele dłużej niż w przypadku gotowych, płynnych produktów, co sprawia, że marnujemy o wiele mniej pożywienia. To Ty decydujesz jaką ilość napoju chcesz wypić w danym dniu i dokładnie taką porcję możesz sobie przygotować. Wersja w proszku jest również o wiele łatwiejsza do zabrania w podróż samochodem czy camping.

Jak znaleźć pełnowartościowy napój kokosowy w proszku?

Oczywiście podstawą do wybrania najlepszego napoju kokosowego jest czytanie składu produktu. Kiedy poprawnie przeanalizujesz jego wartości odżywcze z łatwością wybierzesz ten najlepszy dla siebie. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na samym początku na zawartość procentową głównego składnika roślinnego, w tym przypadku kokosa. Nie zapomnij o białku, wapnie, żelazie czy błonniku. Istotną informacją jest również wartość energetyczna napoju. Najbardziej powinna ona zainteresować osoby na diecie redukcji wagi.

Napój kokosowy La Mandorle – ekologiczne produkty dla Ciebie

Obecnie napój kokosowy w proszku można znaleźć niemal w każdym sklepie. Jednak nie każde jest sobie równe. Powstające w La Mandorle napoje roślinne w proszku to pełnowartościowy, naturalny i certyfikowany skład. Wszystkie jego składniki pochodzą z rolnictwa ekologicznego, co docenią osoby dbające nie tylko o swoje zdrowie, ale i Matkę Naturę. W ich składzie nie ma cukru, który często występuje u innych marek. Jest on wzorowy, o czym świadczy ceniony na całym świecie EcoCert.

Napój kokosowy w proszku dla każdego

Zdecydowanie warto spożywać napoje kokosowe w proszku. Jak wykazują konsumenci jest o wiele atrakcyjniejsze w smaku od mleka pochodzenia zwierzęcego. Przekonaj się o tym i Ty!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *