Uroda

Skuteczna depilacja laserowa LightSheer

depilacja laserowa

Już od kilkunastu lat można z powodzeniem korzystać z zabiegów depilacji laserowej w gabinetach kosmetycznych. Z roku na rok można uzyskać lepsze efekty ze względu na to, że powstają coraz doskonalsze urządzenia laserowe. Do najlepszych można zaliczyć lasery LightSheer, które zostały wyprodukowane przez amerykańską firmę Lumenis. Dzięki nim klient gabinetu kosmetycznego może liczyć na trwałe usunięcie niechcianych włosów na danej partii ciała. Najnowszym laserem typu LightSheer jest LightSheer Desire, z którego można już korzystać w coraz większej liczbie gabinetów kosmetycznych w kraju.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa jest niczym innym, jak pozbywaniem się niechcianego owłosienia dzięki światłu, które emituje wiązka laserowa. Światło to przenika przez mieszek włosowy, docierając do cebulki, która ulega zniszczeniu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to tak naprawdę każdy może skorzystać z tej metody usuwania włosów. Depilację laserową można zastosować praktycznie na każdą partię ciała poza okolicami oczodołów, gdyż wiązka lasera mogłaby doprowadzić do uszkodzenia wzroku.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej LightSheer?

Depilacja laserowa LightSheer daje bardzo dobre efekty, dlatego, że stosowany podczas zabiegu depilacji laser emituje wiązkę światła o dużej energii, która po dotarciu do cebulki włosa sprawia, że nie jest ona już w stanie się zregenerować. Jednak by depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera LightSheer dała jak najlepsze rezultaty, należy ją przeprowadzać wtedy, gdy cebulki włosów są w stanie wzrostu. Ze względu na to, że każdy włos wzrasta w innym momencie, zabieg, by był skuteczny, trzeba powtarzać co 4 do 6 tygodni.

Cebulka ulega uszkodzeniu ze względu na to, że melatonina, która znajduje się w cebulce pochłania światło emitowane z wiązki laserowej. Najszybciej udaje się usunąć owłosienie, które ma najwięcej melatoniny, czyli o ciemnym zabarwieniu. Jaśniejszych włosów również można się pozbyć, stosując depilację laserową, jednak by można było mówić o skutecznym zabiegu, trzeba go powtarzać znacznie dłużej, niż w przypadku, gdy mają być usunięte ciemne włosy. Z kolei białych i siwych włosów nie można w żaden sposób usunąć.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *