Diety

Skuteczna dieta odchudzająca – jak wygląda?

Skuteczna dieta odchudzająca

Jesteś przed ważną imprezą, za dwa tygodnie wyjeżdżasz na wakacje a może za miesiąc tak długo wyczekiwany ślub i wesele? To może sprawić, że zapragniesz lepiej wyglądać a więc szukasz idealnej diety, która w niedługim czasie sprawi, że będziesz mogła kupić sukienkę o rozmiar mniejszy. Podpowiemy jaka jest skuteczna dieta odchudzająca brzuch i nie tylko.

Diety odchudzające szybkie i skuteczne

Jedną z diet jest ograniczenie spożywanych kalorii do 1000. Jest to dość ekstremalne rozwiązanie i co najważniejsze nie daje rezultatów na długo a przede wszystkim. Pomocne przy tym mogą być mieszanki, koktajle, napoje i batoniki przygotowane przez dietetyków. Takie rozwiązanie nie spowoduje wypłukania z organizmu niezbędnych minerałów co może być skutkiem ubocznym jeśli sami sobie ułożymy jadłospis o niskiej zawartości kalorii.

Dieta Dukana

Jest to dieta oparta na samym białku. Dieta Dukana jest dietą eliminacyjną więc może wyrządzić wiele szkód w nasz organizmie. W diecie tej w pierwszej fazie, która trwa do 14 dni gubimy zbędne kilogramy błyskawicznie. Przez te dwa pierwsze tygodnie musimy odstawić wszelkie węglowodany czyli makarony, chleb, owoce, warzywa itp. Natomiast jemy dużo chudego mięsa drobiowego a najlepiej z indyka, chudą cielęcinę oraz ryby. Można sięgnąć po nabiał taki jak chudy ser biały, jogurty naturalne a także jajka. Pamiętajmy i nawadnianiu organizmu ale tylko wodą.

Dieta kopenhaska

Jest dietą eliminacyjną a jej podstawą jest chude mięso ale można również jeść owoce i warzywa w odpowiedniej ilości. W tej diecie najważniejsze są pory spożywania posiłków, gdyż ostatni posiłek można spożyć o godzinie 18.

Dieta kapuściana

Podstawą tej diety odchudzającej jak sama nazwa wskazuje jest kapusta. W każdej postaci ale najlepiej przyswajalna i dająca efekty jest zupa kapuściana. Można również jeść warzywa oraz ryż niełuskany.

Każda dieta odchudzająca a zwłaszcza eliminacyjna dieta kapuściana może powodować różnie skutki uboczne w naszym organizmie. Ważne by mieć stan naszego zdrowia pod kontrolą a najlepiej skorzystać z rad dietetyka, który zaleci na odpowiednią dietę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *