Lifestyle

Modny i elegancki strój do pracy – czyli jaki?

Kobieta ubrana do pracy

Ubiór potrafi wiele powiedzieć o człowieku. Czasem może wydawać się to niesprawiedliwe, ale prawda jest taka, że wiele osób wyrabia sobie opinię o innych właśnie na podstawie ich ubioru. Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko jej umiejętności i cechy charakteru mają wpływ na jej biznesowy wizerunek. Bardzo ważne jest również przestrzeganie dress-codu.

Eleganckie – znaczy dobrej jakości

Strój do pracy powinien być dobrej jakości, wykonany z odpowiednich materiałów. Wcale nie oznacza to, że na skompletowanie garderoby trzeba wydawać fortunę. Wręcz przeciwnie. Wystarczy czytać metki. Czasem na sklepowych półkach w niskiej cenie trafić można na naprawdę ciekawe modowe perełki.

Dobrze skrojony, dopasowany strój, który nie odrzuca taniością już na pierwszy rzut oka, dobrze świadczy o jego właścicielce i buduje jej wizerunek jako kobiety pewnej siebie, eleganckiej i na czasie.

Ubiór do pracy nie musi być nudny

Wiele pań obawia się biurowego dress-codu, błędnie go interpretując. Nawet w firmach, gdzie ubiór powinien być zawsze elegancki i dyskretny, nie jest się skazaną na wieczne noszenie garsonek. Wystarczy orientować się w najnowszych trendach, wiedzieć, jakie są modne żakiety damskie i jaki krój spodni jest na czasie. Znając trendy, można skompletować wiele ciekawych zestawów, które będą zarówno modne, jak i eleganckie.

Najważniejsze zasady ubioru do pracy

Po pierwsze, dyskretna elegancja zawsze jest na czasie. Nawet jeśli posiada się wyjątkowo kształtne nogi czy też piękny biust, miejsce pracy to nie najlepsze miejsce do eksponowania ich w nadmiarze. Bezpieczną długością spódnicy jest taka do kolan, elegancki dekolt nie obejmuje więcej niż jednego, dwóch guziczków koszuli.

Nie wolno zapominać o ogromnej roli, jaką odgrywają dodatki w budowaniu biurowego wizerunku. Dobrej jakości torebki i eleganckie buty potrafią ożywić nawet najbardziej stonowaną stylizację. Jeśli chodzi o biżuterię, lepiej postawić na sprawdzoną klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Dyskretne złote kolczyki i cienkie łańcuszki dodadzą każdej pani elegancji i delikatnie podkreślą urodę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *