Uroda

Jak poradzić sobie ze świeżą blizną?

Blizny po szwie

Na proces gojenia się świeżej blizny wpływ mają takie czynniki jak: rodzaj blizny, wielkość, indywidualne czynniki, genetyczne. Dlatego też, sami nie mamy zbyt dużego wpływu na to, w jaki sposób blizna się goi. Warto natomiast znać sposoby dzięki jakim można będzie sprawić, że proces gojenia się blizny będzie przebiegać dla nas bardziej komfortowo.

Jak postępować z blizną?

Kiedy tylko pojawi się świeża rana to oczywiście, musimy pamiętać o założeniu opatrunku. Jeśli zaś po lekkim zagojeniu pojawi się strup to opatrunek powinniśmy zdjąć. Wówczas musimy bliźnie zapewnić optymalną wilgotność. Trzeba też pamiętać o tak istotnych zaleceniach jak: unikanie słońca, wystrzeganie się jakichkolwiek zadrapań w obrębie blizny, czy nadmierne pocenie się ciała. Dlatego, w trakcie gojenia się rany powinniśmy nosić lekkie ubrania, nie przywierające do ciała.

Więcej wskazówek znajdziemy na stronie wszystkoobliznach.pl, gdzie możemy też doczytać, jak istotne jest samo to, na jakim etapie gojenia się jest blizna. To bowiem powoduje, że pacjent wie, do jakich wskazówek na dany czas się zastosować.

Wykorzystywanie odpowiednich preparatów

Z pewnością, w momencie, w którym odpadnie strup ważne jest zastosowanie preparatów różnego rodzaju. Skuteczny, bezpieczny i polecany przez specjalistów jest Sutricon, pod postacią plastrów silikonowych lub żelu. Preparat ten pomaga zmniejszyć widoczność blizny, wyraźnie przyspiesza jej gojenie się, a na dodatek — innowacyjna formuła sprawia, że warstwa Sutriconu imituje prawdziwą skórę pod względem elastyczności, przepuszczalności i utraty tlenu. Sutricon to preparat elastyczny, co oznacza, że dopasuje się do anatomicznej budowy ciała. Blizna zagoi się szybko oraz sprawnie. Sutricon można wykorzystać już na etapie pierwszych zmian wokół blizny, co wpływa korzystnie na rekonwalescencję. Sami pacjenci podkreślają natomiast, że niemałym atutem jest to, iż Sutricon wyraźnie zmniejsza widoczność dużych blizn. Dlatego, kiedy zależy nam na tym, aby świeża blizna dobrze się zagoiła, to powinniśmy wybrać Sutricon.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *