Lifestyle

Czy warto zorganizować baby shower?

baby shower

Ciąża i oczekiwanie na narodziny to fantastyczny czas w życiu każdego rodzica. Cały ten okres jest wyjątkowy i bardzo emocjonalny również dla otoczenia. Zwykle to także rodzina i przyjaciele wyczekują tego wspaniałego dnia, jakim jest poród. W związku z tym coraz bardziej popularne są imprezy tematyczne, które umilają czas przyszłej mamie i dają trochę rozrywki i śmiechu przed nową sytuacją, jaka się pojawi. Warto poznać gry na baby shower, które spodobają się każdemu.

Wieczór pełen niespodzianek dla przyszłej mamy to przede wszystkim bliscy ludzie, którzy to zorganizują. Wspaniałe dekoracje, pyszne jedzenie i praktyczne prezenty to główny przepis na udaną imprezę. Zwykle kolor tego wszystkiego zależy od płci dziecka, jednak zdarza się, że przyszli rodzice chcą ją ujawnić właśnie dopiero na tej imprezie. Jak to zrobić? Jakie zabawy przygotować? Pomysłów jest mnóstwo!

Pomysły na imprezę

Przede wszystkim ciekawy wystrój wnętrza — to przepis na udaną imprezę. Oryginalne dodatki, które ożywią pokój i będą miłe dla oka. Mogą to być balony, girlanda, ładne serwetki, babeczki i tort z topperem, rekwizyty do zdjęć czy konfetti. Często można kupić gotowe boxy — zestawy, w których są wszystkie potrzebne elementy w danym stylu i wybranych kolorach. Oprócz tego nie zapomnijmy o prezentach dla przyszłej mamy oraz dziecka. To bardzo miły element, który daje wiele radości przyszłym rodzicom. Nie zapominajmy, aby były to prezenty przemyślane i potrzebne. Wtedy na pewno prezent będzie udany. Trzeba  też zastanowić się jakie gry na baby shower warto zorganizować, tak aby była wesoła zabawa.

Gry i zabawy na baby shower

Pomysłów jest wiele. Wszystko zależy głównie od osób, które taką imprezę przygotowują oraz tego co lubi przyszła mama. Zabawy powinny być wesołe i przyjemne. Dużo śmiechu i mile spędzony czas — o to chodzi w tego typu imprezach. Oto kilka przykładów:

  • państwa i miasta — wersja dla przyszłej mamy. Potrzebujemy gotowe szablony i kilka długopisów. Kategorie zamiast tych klasycznych to np.: imiona, części garderoby dziecka, zabawki, jedzenie, kosmetyki lub inne wybrane przez uczestniczki;
  • dziecięce karaoke lub zgadywanie piosenek. Wspólne śpiewanie bądź odgadywanie tytułów znanych dziecięcych hitów;
  • wszyscy byliśmy dziećmi. Każdy gość  przynosi swoje zdjęcie z dzieciństwa. Organizator układa je na stole, bądź wiesza na sznurku i później każdy np. na kartce pisze swoje typy. Gwarancja dobrego humoru i dużo śmiechu;
  • dekorowanie body lub śliniaczka. Potrzebujemy kilku białych egzemplarzy oraz bezpiecznych pisaków do ubrań. Każdy dekoruje wg uznania. Przyszła mama może później ich użyć, będzie to fantastyczna pamiątka;
  • zgadywanie płci dziecka jeśli nie jest znana. Jeśli rodzice chcą w tym momencie ją ujawnić, mogą użyć przygotowanego wcześniej tortu (odpowiedni kolor wnętrza), przekłuwania balonów lub fontanny dymnej (polecana do ogrodów).

Pomysłów jest wiele. Coraz bardziej popularne imprezy tematyczne to znakomita odskocznia dla przyszłych rodziców i spędzenie czasu z bliskimi. Warto jest także pamiętać o gościach i sprawić im miłe podziękowanie np. w formie czekoladek bądź innych słodkości. Fajne też są nagrody na wygranie poszczególnych konkursów. Z pewnością zostaną one miło odebrane i dadzą wiele radości. Nie zapomnijmy o naszych bliskich, którzy spodziewają się dziecka i w tak ważnym dla nich czasie zorganizujmy coś, co będą pamiętać długo. Szczególnie że później nie będzie tyle czasu na spotkania w tak dużym gronie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *