Lifestyle

Kilka powodów, dla których warto zainwestować w dobrej jakości zegarek

zegarek

Ceny niektórych zegarków limitowanych najważniejszych szwajcarskich firm potrafią przyprawiać o zawrót głowy. Najdroższe na aukcjach osiągają ponad 2 miliony dolarów, modele topowych marek mogą kosztować nawet ponad 100 tysięcy złotych. Te ze średniej półki, dostępne nawet w sklepach z biżuterią, także osiągają wysokie ceny: kilkanaście czy dwadzieścia kilka tysięcy. Czy naprawdę opłaca się kupić zegarek, którego wartość równa jest cenie średniej klasy używanego samochodu?

1. Określi twój status

Nie od dziś wiadomo, że zegarek to nie tylko gadżet do wskazywania godziny. Obecnie to raczej element stylizacji, elegancki dodatek i… wyznacznik prestiżu oraz statusu społecznego. A w niektórych branżach wizerunek jest bardzo istotny, więc bardzo istotny jest także zegarek. Zwłaszcza w przypadku mężczyzn może mieć to duże znaczenie. Zegarek świadczy o człowieku, który go nosi. Jeśli zdecydujesz się na dobrą, solidną markę, ponadczasowy, elegancki styl, twoi kontrahenci czy klienci będą cię postrzegać jako osobę pewną, solidną, poważną. Drogi, dobrej jakości zegarek przekaże twoim rozmówcom, że traktujesz siebie poważnie i bardzo się cenisz. A takie wrażenie jest nie do przecenienia.

2. Jak cię widzą, tak cię piszą

Ten punkt jest ściśle związany z poprzednim. Zegarek to element stylizacji, może dodać ci elegancji i szyku lub wręcz przeciwnie – może wszystko zepsuć. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zegarka wybierzesz. Musi być dobrany do twojego stroju, najlepiej maksymalnie uproszczony i stylowy, jak na przykład TAG Heuer Monaco. Cena mieści się średnio w okolicy kilkunastu tysięcy złotych, ale warto, ponieważ ten czasomierz może stanowić naprawdę świetny dodatek do każdego ubrania.

3. Lokata kapitału

Warto pomyśleć o zakupie zegarka z wyższej półki cenowej jak o lokacie kapitału. W końcu dobry zegarek może być praktycznie nieśmiertelny. Jeśli chodzi o TAG Heuer Monaco, cena odzwierciedla jakość wykonania. Tytanowa koperta, szafirowe szkło i najlepszy szwajcarski mechanizm kwarcowy – tak naprawdę zegarek z wyższej półki może ci służyć wiele lat. A nawet nie tylko tobie – taki zegarek może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. To realny majątek, który możesz zapisać dzieciom, ponieważ drogie zegarki tak naprawdę nie tracą na wartości.

4. Cenna pamiątka

Zegarki od dawien dawna funkcjonują jako cenne pamiątki rodzinne. Ponieważ mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, nabierają znaczenia emocjonalnego i sentymentalnego. Im lepszej jakości zegarek kupisz, tym dłużej twoja rodzina będzie się nim cieszyć. Zegarki często ofiarowuje się na prezent, zwłaszcza podczas bardzo ważnych wydarzeń. Osiemnaste urodziny, skończenie studiów, zamknięcie przewodu doktorskiego, zakończenie specjalizacji, otwarcie firmy czy w końcu odejście na emeryturę – wszystkie te jubileusze bywają zwieńczone prezentem od najbliższych w formie zegarka. Musi być wyjątkowy, by podkreślać wyjątkowość tej chwili.

5. Dla siebie

Zegarek z wyższej półki cenowej warto kupić z jeszcze jednego powodu. Dla własnej satysfakcji. W końcu potrafimy kupić naprawdę drogie samochody, chociaż nigdy nie wypróbujemy ich maksymalnej mocy. Zastępujemy zwykłe meble droższymi antykami, ponieważ podoba nam się ich styl. Tak samo jest z zegarkiem. W końcu nie wszystkie zakupy muszą być przemyślane i mieć racjonalny powód. Czasami warto zrobić po prostu coś dla siebie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *