Diety

Dieta na szybkie schudnięcie – podstawowe zasady

dieta odchudzająca

Czy zastanawiasz się czasem, na czym polega skuteczna dieta? Dziś poznasz odpowiedź na to pytanie. Oto pięć podstawowych zasad, które sprawią, że najlepsza dieta na schudnięcie będzie wreszcie naprawdę skuteczna. Z nimi nie tylko stracisz na wadze, ale i zadbasz o swoje zdrowie.

Dieta na szybkie schudnięcie – bez głodówki

Skuteczna dieta nie ma nic wspólnego z głodówką. Jeżeli stosujesz metodę odmawiania sobie posiłków lub jesz tyle, co „ptaszek”, nie oczekuj, że spadek wagi będzie trwały. W trakcie głodówek redukcja tkanki tłuszczowej to tylko jeden z dwóch powodów spadku masy ciała. Druga przyczyna jest groźna dla Twojego zdrowia, a jest nią odwodnienie, które realnie osłabia Twój organizm, pogardza nastrój a przy większym wysiłku lub wyższej temperaturze może spowodować omdlenie. Poza tym, kiedy przestaniesz stosować restrykcyjne ograniczenia waga szybko powróci, a może nawet być jeszcze większa – głodówka zwykle kończy się efektem jo-jo. Dlatego warto zadbać o regularność posiłków. Jedz 5 razy dziennie, najlepiej co trzy godziny, w zbliżonych porach. To wyrówna i przyspieszy metabolizm.

Pij więcej wody

Poza tkanką tłuszczową, na Twoją wagę, wpływ ma także nadmiar wody metabolicznej, która zatrzymuje się w organizmie. Podstawowym sposobem jej uwolnienia jest zadbanie o właściwe nawodnienie organizmu, czyli regularne picie wody. Codziennie pij minimum 1,5-2 litry niegazowanej wody mineralnej, najlepiej małymi łykami, co 15-20 minut.

Czas na ruch

Dzięki aktywności fizycznej efektywniej spalasz kalorie, a ponadto poprawiasz swój nastrój i wzmacniasz cały organizm. Wystarczy, że każdego dnia przeznaczysz godzinę na spacer, basen, ćwiczenia czy jazdę na rowerze, aby zobaczyć, jak Twoja dieta przynosi jeszcze lepsze rezultaty.

Wykaż cierpliwość

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), właściwe tempo odchudzania zakłada spadek masy ciała o 0,5-1 kg na tydzień. Dzięki jego zachowaniu zmniejszamy ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Najlepsza dieta na szybkie odchudzanie z dietetykiem

Każda dieta, także ta odchudzająca powinna być przede wszystkim pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana, czyli dostosowana do Twoich potrzeb. Aby zyskać pewność, że Twój jadłospis pozwoli Ci schudnąć bez narażania na szwank zdrowia i dobrego samopoczucia, warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *