Zdrowie

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

jak radzic sobie z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie jest tajemnicą, że zdecydowanie częściej przypadłość ta pojawia się u płci pięknej. Z popuszczaniem moczu do czynienia mają zarówno kobiety dojrzałe, po okresie przekwitania, jak i młode kobiety po 20. roku życia. Ze względu na skalę tego problemu, na rynku pojawia się dużo produktów, które mogą okazać się pomocne w codziennym życiu kobiet dotkniętych tym problemem. Dowiedz się, jak możesz sobie pomóc i odzyskać swój komfort i wygodę.

Nietrzymanie moczu – kobiecy problem

Nietrzymanie moczu to częsty problem kobiet w różnym wieku. Najczęściej jest to tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli mimowolne popuszczanie płynów w wyniku wysiłku fizycznego. Mowa tutaj zarówno o ćwiczeniach fizycznych, jak i o kichaniu, kasłaniu czy też śmiechu. Wyciek moczu może pojawić się w najmniej nieoczekiwanym momencie, nie ma nad nim żadnej kontroli. Przyczyną pojawienia się dolegliwości tego typu mogą być przebyte choroby, zabiegi w obrębie układu moczowego i rodnego, osłabienie mięśni dna miednicy w wyniku porodu bądź różnego rodzaju infekcje. Nieleczone nietrzymanie moczu może stale się pogłębiać i doprowadzić do sytuacji, w której popuszczanie moczu będzie zdecydowanie częstsze i bardziej intensywne.

Wstyd związany z popuszczaniem moczu

W przypadku pojawienia się problemu, warto niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który pozwoli wdrożyć leczenie zachowawcze. Niestety… bardzo wiele kobiet bagatelizuje ten problem i wstydzi się powiedzieć o nim komukolwiek.Kobiety nie przyznają się do nietrzymania moczu, uważając, że jest to problem zbyt wstydliwy, by dzielić się z nim nawet ze swoim lekarzem. Osoby dotknięte tym problemem zaczynają stopniowo wycofywać się z życia towarzyskiego. Zaczynają rezygnować z wielu aktywności, które do tej pory sprawiały im radość. Za wszelką ceną pragną unikać sytuacji, w których popuszczenie moczu jest bardzo prawdopodobne (np. siłownia) i mogłoby zostać przez kogoś zauważone.

Nietrzymanie moczu to problem zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Skutecznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie i negatywnie wpływa na samoocenę i postrzeganie samego siebie. Kobiety tracą pewność siebie i zaczynają zamykać się na świat.

Produkty higieniczne na nietrzymanie moczu

Na rynku dostępnych jest dużo różnego rodzaju produktów, których zadaniem jest przywrócenie pewności siebie i umożliwienie bezpiecznego i komfortowego uczestniczenia w codziennych aktywnościach. Wśród nich wymienić można m.in. wkładki higieniczne, podpaski czy pieluchomajtki. Wszystkie te artykuły higieniczne zapewniać mają uczucie suchości i dyskrecję. Jednak nie zawsze ich stosowanie jest komfortowe – długotrwałe używanie wkładek czy podpasek może wywołać podrażnienia delikatnej skóry okolic intymnych. Wśród produktów znaleźć można również tampony na nietrzymanie moczu marki Uritam. Jest to innowacyjny produkt wykonany z biokompatybilnej pianki PVA, który został zaprojektowany w taki sposób, by przywrócić kobietom komfort życia. Tamponów nie trzeba używać codziennie. Można z nich korzystać wyłącznie wtedy, gdy chcesz czuć się pewnie. Tampony Uritam sprawdzają się doskonale w pracy, na randce czy treningu.

Produkty higieniczne podnoszą wygodę życia kobiet i przywracają im pewność siebie. Jednak całkowite pozbycie się problemu mimowolnego popuszczania moczu możliwe jest jedynie z pomocą specjalisty. Warto przełamać swój strach i przestać wstydzić się prosić o pomoc.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *