Lifestyle

Jak wybrać okulary progresywne dla kierowców?

okulary progresywne dla kierowców

Okulary dla kierowców do akcesorium, przy którego wyborze nie powinno być mowy o żadnych kompromisach. Soczewki progresywne do jazdy samochodem tylko wówczas będą dobrze spełniać swoje zadanie, kiedy będą w stanie zagwarantować prowadzącemu idealną ostrość widzenia na każdą odległość i w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory dnia czy nocy. Czym kierować się, wybierając okulary progresywne dla kierowcy i jakie soczewki progresywne sprawdzą się w samochodzie najlepiej?

Czym powinny cechować się okulary progresywne do jazdy samochodem?

Soczewki progresywne to szkła okularowe, które doskonale nadają się do jazdy samochodem, ponieważ ich specjalna konstrukcja zapewnia wyraźne widzenie na każdą odległość nawet u osób dojrzałych, które doświadczają trudności przy widzeniu w bliży. Za taki stan rzeczy u kierowców, którzy ukończyli 40. rok życia, odpowiada zwykle prezbiopia diagnozowana w tym wieku niezwykle często, a związana z naturalnymi zmianami w soczewce oka zmniejszającymi jej zdolności akomodacyjne. Dla kierowcy, który musi w każdej sytuacji widzieć dobrze zarówno sytuację na drodze, jak i wskazania urządzeń na desce rozdzielczej oraz obraz w lusterkach, okularowe szkła progresywne są niewątpliwie najlepszym wyborem.

Okulary do jazdy samochodem wyposażone w progresywne soczewki zapewniają kierowcy perfekcyjną jakość widzenia na wszystkie odległości, a jeśli są to dobrej klasy progresywne szkła okularowe, widzenie jest mniej męczące, komfortowe i naturalne. Dobre okulary progresywne dla kierowcy muszą bowiem ułatwiać widzenie, zwłaszcza przenoszenie wzroku na obiekty zlokalizowane w różnych odległościach, a nie rozpraszać czy przeciążać wzrok, tym bardziej że warunki na drodze mogą być wymagające, a trasa do pokonania długa. Wybierając, soczewki progresywne do jazdy samochodem, należy zwrócić uwagę na każdy detal ich konstrukcji. Czy są to szkła progresywne z filtrami, które redukują olśniewające, rozpraszające i niebezpieczne podczas prowadzenia samochodu odblaski? Czy gwarantują dobry kontrast widzenia? Czy wreszcie pozwalają ostro widzieć nawet przy gorszej pogodzie?

Soczewki progresywne dla kierowców nowej generacji – dlaczego warto je wybrać?

Okulary progresywne zmieniły się w ostatnich latach i dziś kierowcy mogą liczyć na prawdziwe wsparcie wzroku, większą swobodę podczas jazdy, pewność i komfortowe widzenie, o ile zdecydują się na dobrej jakości szkła progresywne dla kierowców. Za niedościgniony wzór w tej kategorii wyspecjalizowanych soczewek uchodzą soczewki progresywne EnRoute stworzone przez HOYA. HOYA jest producentem różnych wariantów soczewek okularowych klasy premium, a innowacyjne szkła progresywne dla kierowców to jedna z jej sztandarowych propozycji. Progresywne soczewki do jazdy samochodem EnRoute powstały jako połączenie kilku nowatorskich technologii, dzięki którym ich użytkownicy mogą cieszyć się perfekcyjnie ostrym widzeniem na każdą odległość i w każdych warunkach. Szkła progresywne dla kierowców Hoya EnRoute za sprawą zintegrowanej konstrukcji podwójnej progresji i unikatowej technologii stabilizacji obrazu zapewniają szersze pola widzenia oraz naturalne i natychmiastowe przenoszenie wzroku między bliżą i dalą w pełnych dynamiki sytuacjach.

Dodatkowo soczewki dla kierowców Hoya są wyposażone w filtry i powłoki redukujące refleksy i odblaski światła odbitego od mokrej nawierzchni czy reflektorów. Z kolei soczewki progresywne EnRoute Pro to idealne rozwiązanie dla zawodowych kierowców. To szkła progresywne do jazdy, które oferują to samo, co ich klasyczny wariant, ale jeszcze wydatniej wpływają na jakość widzenia – całkowicie redukują efekt olśnienia, a zastosowane przy ich produkcji filtry zwiększające kontrast widzenia i poprawiające percepcję kolorów, zapewniają większą pewność jazdy, zwłaszcza wieczorem i nocą.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *