Lifestyle

Malediwy, czyli w krainie 1000 wysp

malediwy czyli w krainie 1000 wysp-podczas wycieczki z logostour

Malediwy (ofic. Republika Malediwów) są rajskim archipelagiem, a także państwem wyspiarskim o tej samej nazwie, zlokalizowanym na Oceanie Indyjskim – leżą około 500 kilometrów na południowy zachód od południowego krańca Indii. Ciekawostką może być fakt, że ten malowniczy, umiejscowiony na „końcu świata” archipelag, składa się z około 1190 wysepek osadzonych na 26. atolach koralowych.

„Ostatni Raj na Ziemi” – bo tak często mówi się o Malediwach, zachwyca doskonałymi warunkami do plażowania oraz uprawiania sportów wodnych, a także niezwykłymi (wręcz nieziemskimi) krajobrazami. W tej części świata można do woli rozkoszować się smakiem mleczka kokosowego, a także upajającym zapachem jaśminu.

Oto, jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w niewiarygodnie pięknym „Raju na Ziemi”.

Malé – stolica Malediwów, a także najmniejsza stolica… na świecie

Malé jest największym ośrodkiem przemysłowym kraju – w mieście znajduje się główny port morski, a także główny port lotniczy. Jeśli chodzi o zabytki architektury dawnej, to tych tutaj nie odnajdziemy. A inne? Wśród najciekawszych atrakcji Malé warto wymienić: Pałac Prezydencki oraz Muzeum Narodowe – będące przykładem architektury kolonialnej. W okazałym muzeum czekają na turystów następujące eksponaty: sułtańskie trony, stroje, biżuteria, militaria a także jedenastowieczne rzeźby.

Ciekawostka! Malé stanowi najmniejszą stolicę na świecie – ma zaledwie dwa kilometry długości oraz jeden kilometr szerokości.  

Rafy koralowe – możliwość podziwiania podwodnego świata Malediwów

Rafa koralowa, czyli rafa będąca nagromadzeniem szkieletów organizmów rafotwórczych, jest tym elementem, który najbardziej przyciąga uwagę turystów. Warto podkreślić, że w głębinach Oceanu Indyjskiego znajduje się ogromne bogactwo fauny, a także flory. Oprócz wspomnianej już rafy, głębinowi podróżnicy mają także możliwość zobaczenia sympatycznych delfinów, płaszczek, żółwi, muren oraz… rekinów. Na te ostatnie trzeba jednak uważać.       

Rajskie, piaszczyste plaże – odpoczynek w „objęciach” luksusu

Piaszczyste wybrzeża Malediwów każdego roku przyciągają dziesiątki tysięcy turystów spragnionych słońca oraz wypoczynku. Niekończące się plaże archipelagu zachwycają przyjezdnych do tego stopnia, że ci ponownie wracają tam za rok…

Poznaj najważniejsze ośrodki turystyczne w „Ostatnim Raju na Ziemi”

Atol Ari – Atol złożony z dwóch Atoli: południowego Atolu Ari oraz północnego Atolu Ari.

– Atol North Male.

– Atol South Male.

– Atol Lhaviyani – zlokalizowany w odległości około 150 kilometrów od lotniska w Male (co ciekawe, atol ten słynie z pięknej, piaszczystej plaży, która ciągnie się wzdłuż 3 – kilometrowego wybrzeża).   

Atol Addu (Wyspa Koralowa).

Wakacje na Malediwach stanowią wyjątkowe połączenie przygody, egzotyki oraz luksusu. W krainie niekończących się plaż, a także plam kokosowych, turysta może poczuć się jak… na końcu świata. Ten odległy, wydawałoby się – niedościgniony świat, jest obecnie w zasięgu naszych dłoni – wystarczy tylko kiwnąć palcem…

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *