Lifestyle

Rower do jazdy poza miasto, czyli jaki? Lekki, ciężki, a może z dodatkami?

rower miejski

Jak można zauważyć, jazda na rowerze stała się ostatnio bardzo popularna. Po rower sięgają zarówno osoby młodsze, jak i starsze. I to bardzo dobrze, bo dzięki jeździe na rowerze można pozyskać wiele korzystnych aspektów. Ostatnio część z osób wybiera rowery do jazdy poza miasto. Jak je wybrać? Czym wyróżnia się rower do jazdy w teren? Sprawdź.

Jaki rower do jazdy poza miasto najlepiej kupić?

Rower to sprzęt, z którego możemy korzystać na co dzień. W sklepach rowerowych można znaleźć bardzo dużą ilość jednośladów, które różnią się od siebie rodzajem oraz parametrami technicznymi. Jeżeli chodzi o rower, który najlepiej kupić do jazdy poza miasto, to można wyróżnić kilka takich rodzajów, które znakomicie sprawdzą się w takich warunkach. Oczywiście wybór takiego roweru zależeć będzie od tego, czy jesteś profesjonalnym rowerzystą, czy może osobą, która używa roweru do tego, aby rekreacyjnie spędzić czas. A to dlatego, że profesjonalny rowerzysta potrzebuje dużo funkcjonalności w rowerze, a amatorowi nie są one potrzebne.

Rower trekkingowy

Można stwierdzić, że jest to chyba najlepszy rower dla osób, które chcą w rekreacyjny sposób spędzać czas. Rower ten idealnie sprawuje się podczas wycieczek rowerowych poza miasto, ponieważ charakteryzuje się wielozadaniowością. Jest on wyposażony w osprzęt przydatny do długich wypraw. Rower trekkingowy posiada bagażnik, błotniki czy też dodatkowe uchwyty, za pomocą których można później zamocować torbę/sakwę rowerową. Ze względu na takie wyposażenie, podróż w teren nie może być straszna. Na bagażniku oraz w przymocowanych sakwach można przewozić niezbędny bagaż. Natomiast błotniki chronią Cię przed pochlapaniem błotem czy wodą.

Rower crossowy

Jeśli chodzi o ten rower, to jest on bardzo podobny do roweru crossowego. Tylko z tym wyjątkiem, że nie posiada on bagażnika oraz błotników. Jednak parametry techniczne są podobne. Również charakteryzuje się on wielozadaniowością, co sprawia, że jazda po bezdrożach staje się komfortowa i przyjemna.

Rower górski

Jak sama nazwa wskazuje, rower ten w głównej mierze służy do przejażdżek po górskich wzniesieniach. Oczywiście nadaje się on do wycieczek rowerowych poza miasto. Jednak, jeśli nie preferujesz jazdy po terenach górzystych, to lepszym wyborem okaże się rower trekkingowy czy crossowy. Niemniej jednak jest to jednoślad, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

To w końcu, który rower wybrać?

Powyżej zostały wymienione tylko trzy rodzaje rowerów. A to dlatego, że to one najbardziej pasują do opisywanej kategorii. Chyba jasne jest, że do jazdy poza miasto lepiej będzie nadawał się jakiś inny rower niż miejski. W sklepach rowerowych można znaleźć przeróżne rodzaje rowerów, które dzielą się jeszcze na modele. Jednoślady można skategoryzować na rowery kross damskie oraz rowery męskie. Jeżeli chodzi o rowery kross damskie, to powinny różnić się one od męskich na przykład kolorem oraz poszczególnymi parametrami. Jednak to i tak wszystko zależy od wzrostu i wagi danej osoby. Nie przedłużając już, to rowerem, który będzie najlepszy do wypraw poza miasto, będzie rower trekkingowy. Tylko pamiętaj. Jeśli jesteś amatorem, to wystarczą Ci podstawowe funkcjonalności. Natomiast, jeśli rower będzie służył Ci jako sprzęt do codziennych treningów, to powinieneś/-aś zwrócić uwagę na bardziej wyspecjalizowane modele, które będą zawierać jeszcze więcej funkcjonalności.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *