Lifestyle

Mycie zębów szczoteczką soniczną krok po kroku

szczoteczka soniczna

Mycie zębów wydaje się bardzo prozaicznym zajęciem. Wystarczy wyposażyć się w szczoteczkę do zębów, pastę, wodę i już można przystąpić do ich czyszczenia. Dzieci uczą się mycia zębów albo w szkole albo naśladując swoich rodziców. Mycie zwykle jednak szczególnie na początku odbywa się za pomocą tradycyjnej, zwykłej szczoteczki ręcznej. Gdy przechodzi się na szczoteczkę elektryczną wiele osób zaczyna powielać nauki zapamiętane z dzieciństwa. Mycie zębów szczoteczką soniczną powinno jednak się różnić. Jakie zasady należy więc zachować, aby mycie zębów szczoteczką soniczną było nie tylko przyjemne, ale także efektywne?

O czym należy pamiętać podczas mycia zębów?

Wykorzystanie szczoteczki sonicznej wymaga nabycia nieco innych nawyków niż podczas mycia zębów tradycyjnymi szczoteczkami. Świadczy o tym sam fakt ilości ruchów na minutę. W przypadku zwykłej szczoteczki osiąga ona zwykle około 600 ruchów na minutę, przy użyciu naszej siły, podczas gdy szczoteczki soniczne osiągają ilość 40 000 ruchów na minutę. Ta liczba z pewnością robi wrażenie. Dzięki temu szczoteczka dokładniej oczyszcza zęby, dziąsła i przestrzenie międzyzębowe z zalegającego pokarmu, w tym osadów i przebarwień.

Jak więc czyścić zęby przy pomocą szczoteczki sonicznej?

Dentyści zalecają, aby podczas mycia zębów przy pomocy szczoteczki sonicznej stosować zasadę Przyłóż – Wyczyść – Przesuń. Wydaje się to więc całkiem proste. Z porad wynika, że należy przyłożyć główkę szczoteczki do każdego zęba, wyczyścić go, a następnie przejść do kolejnego. Takie dokładne czyszczenie zębów z pewnością pozwoli na zachowanie ich dobrej kondycji i lepszego wyglądu. Główkę szczoteczki należy przykładać do zęba pod kątem 45 stopni. Należy także pamiętać o tym, aby czyścić zęby z każdej strony, od frontu, z góry i od wewnątrz jamy ustnej. Czyszczenie najlepiej jest rozpocząć od zębów trzonowych bądź nadliczbowych i kierować się do przodu czyszcząc dalej zęby trzonowe, przedtrzonowe, kły i siekacze. Szczoteczki soniczne podczas swojej pracy wytwarzają bąbelki powietrza, które dostają się w szczeliny między zębami i inne trudno dostępne miejsca, co również bardzo ułatwia czyszczenie jamy ustnej.

Jak widać podczas używania szczoteczki sonicznej należy porzucić dotychczas stosowane ruchy koliste podczas mycia, a zastąpić je metodą Przyłóż – Wyczyść – Przesuń. Prawidłowa technika mycia zwiększa efektywność szczoteczki sonicznej, która jest nie tylko świetnym gadżetem, ale także pozwoli na dłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *