Lifestyle

Okrągły stolik kawowy – mebel o wielu zastosowaniach

stolik kawowy okrągły

Pośród bardzo wielu dostępnych na rynku stolików kawowych bardzo dużym powodzeniem cieszą się okrągłe. Z pewnością wpływ na to ma fakt, że zdaniem wielu osób dają one znacznie więcej możliwości, jak chodzi o ich odpowiednie dopasowanie do znajdujących się w pomieszczeniu mebli i wystroju wnętrza.

Mniej miejsca i dostęp ze wszystkich stron

Niewątpliwą zaletą okrągłych stolików kawowych jest fakt, że zajmują one często znacznie mniej miejsca niż stoliki kwadratowe czy prostokątne. Ponadto dostęp do takiego stolika jest o wiele bardziej ułatwiony, co również ma swoje dobre strony. Zainteresowanie stolikami w takim właśnie kształcie dostrzegają producenci mebli, wprowadzając je do swojej oferty w wielu wariantach. Mowa tutaj nie tylko o ich wyglądzie, ale również o materiałach z jakich są wykonywane czy kolorystyce. Bardzo często zdarza się, że stolik kawowy okrągły jest kupowany oddzielnie, już po wykonaniu aranżacji wnętrz. Dlatego jego odpowiednie dopasowanie do innych mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu jest bardzo ważne.

Styl a kształt stolika

Na kształt stolika bardzo często wpływ na styl, w jakim jest wykonywany. Niektóre bowiem są nakierowane na wyraźne krawędzie, dlatego przeważają kształty kwadratowe czy prostokątne, mało zaś bywa okrągłych. Na pewno do tych, w których taki kształt jest często spotykany jest tak zwany styl klasyczny jak również wszystkie te, w których meble są stylizowane na antyczne. W dawnych czasach często takie stoliki wykonywano z plastrów drewna, dlatego ich kształt by ł zbliżony do okręgu. To sprawia, że wiele mebli stylizowanych na antyczne to właśnie okrągłe stoliki kawowe.

Stoliki na indywidualne zamówienie

Dużym powodzeniem cieszą się stoliki kawowe na indywidualne zamówienie, z których duża część jest właśnie okrągła. Zwłaszcza jak mowa o tych wykonywanych z naturalnego drewna. Bardzo często bowiem blatem stolika jest odpowiednio przygotowany plaster drewna, co nadaje mu ciekawego i przede wszystkim niepowtarzalnego charakteru. Oczywiście osoby, które chcą zamówić takie właśnie stoliki muszą się liczyć z wyższym kosztem ich realizacji jak również z dłuższym okresem oczekiwania na ich wykonanie.  Jednakże, na pewno takie właśnie, indywidualnie realizowane stoliki dają możliwość aranżacji mebli w nietuzinkowy sposób. Zazwyczaj są to pojedyncze meble, które nie są przez ich twórców powtarzane. Jeżeli jednak ceny indywidualnie wykonywanych mebli są dla kogoś zbyt wysokie, na pewno bez większych problemów znajdzie w ofercie producentów mebli ciekawe propozycje dla siebie i swoich wnętrz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *