Lifestyle

Rekomendowane przez ekspertów Glukometry Accu Chek

Glukometr

Cukrzyca to choroba, która wymaga stałego monitoringu. Brak należytej kontroli i utrzymania choroby w przysłowiowych ryzach, daje jej duże pole do niszczycielskiego działania. W codziennej walce nieocenionym przyrządem pozwalającym na szybkie zmierzenie poziomu cukru we krwi są glukometry Accu Check. Samokontrola w walce z cukrzycą ma ogromne znaczenie, ważne, by była przeprowadzana z zachowaniem odpowiednich procedur i przy użyciu niezawodnego sprzętu, który jest rekomendowany przez medyków. 

Samokontrola cukrzycy w warunkach domowych – rola glukometru

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której nie można wyleczyć, natomiast z powodzeniem można zapobiec powikłaniom jakie ze sobą niesie, jeśli wymyka się spod kontroli. Terapia trwa każdego dnia i obejmuje:

 • regularne badanie poziomu cukru ( na czczo, przed posiłkami i 2 h po posiłku),
 • dietę, przyjmowanie zleconych leków oraz
 • podejmowanie aktywności fizycznej.

Jako, że naszym tematem jest badanie poziomu cukru, skupimy się na tej czynności i wpierw opiszemy jej mechanizm, by później przejść do glukometru, jego wyboru i użytkowania. 

Obserwowanie stężenia glukozy we krwi przez chorego, pozwala zrozumieć chorobę i jej mechanizm. Dzięki temu, zdecydowanie łatwiej jest zmodyfikować styl życia tak, by nie doprowadzać do uzyskania nieprawidłowych, nienormatywnych wyników. Innymi słowy codzienne badanie pozwala na wyrównanie cukrzycy poprzez indywidualne dopasowanie diety, leków i aktywności, a także umożliwia szybszą optymalizację powziętej terapii farmakologicznej. 

Prawidłowo przeprowadzony pomiar to taki, który jest wykonywany o porach zleconych przez lekarza prowadzącego, a także w sytuacjach podejrzenia spadku lub nagłego wzrostu poziomu cukru. Dane z pomiarów powinny być zapisywane i poddawane regularnej analizie. W tym ostatnim procesie pomocne są aplikacje powiązane z nowoczesnym Accu Check – glukometr tego producenta pozwala na automatyczne zapisywanie danych w programie komputerowym, który nota bene nie wymaga wgrywania specjalnego oprogramowania. 

Przy całej procedurze nie jest obojętne jakim urządzeniem dokonuje się badania. To musi odznaczać się dużą dokładnością, możliwością zapisu wyników do analizy oraz łatwą obsługą i dostępnością pasków oraz igieł do nakłuwacza. 

Dokładny Accu Check glukometr polecany przez diabetologów

Nowoczesne i wygodne glukometry to takie, które :

 • podają wynik w kilka sekund
 • mają możliwość zapisu kilkuset wyników
 • posiadają podwójne sprawdzenie wyników – na wyświetlaczu i wzrokowe na pasku
 • szybko podają wynik
 • są łatwe w obsłudze

Przy wyborze glukometru istotne jest kilka czynników tj. ilość próbki krwi potrzebnej do uzyskania wiarygodnego wyniku (im mniejsza, tym lepiej); pojemność pamięci urządzenia (dobrej klasy glukometry potrafią zapisać 300 i więcej wyników pomiarów), dedykowany program komputerowy do zapisu i analizy wyników, czytelność i wielkość wyświetlacza, prosta obsługa i wykonanie urządzenia zgodnie z normami ISO. 

Na rankingowej liście najlepszych glukometrów 2022 roku znajdują się trzy produkty Accu Check, które spełniają nie tylko powyższe wymagania, ale zostały także wyposażone w dodatkowe funkcje:

 • glukometr accu chek instant – wyposażony dodatkowo w 9-stopniowy wskaźnik zakresu docelowego, pamięć do 720 pomiarów i możliwość automatycznego przesyłu wyników do Smartfona (do aplikacji my Sugar) za pomocą Bluetooth
 • glukometr accu chek performa – prosty w obsłudze, bez konieczności kodowania z wygodnym, dużym wyświetlaczem i możliwością ustawienia przypomnień o pomiarach
 • glukometr accu chek active – pojemność do 500 pomiarów, możliwość transferu wyników z glukometru do komputera przy pomocy kabla micro USB, dedykowany program komputerowy do analizy wyników

Mierzenie się z cukrzycą może przypominać nierówną walkę. Na szczęście chorzy mogą i powinni sięgać po oręże jakim jest samokontrola wykonywana przy pomocy wysokiej klasy sprzętu. Należy zadbać, by był regularnie – zgodnie z zaleceniami producenta – wymieniany i kupowany w sprawdzonych miejscach tj. www.diabetyk24.pl – gdzie oprócz najlepszych urządzeń pomiarowych znajduje się cała gama odpowiednich akcesoriów tj. paski, nakłuwacze, dzienniki. 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *