Lifestyle

Water Technic – sprawdzone zmiękczacze do wody

Zmiękczacz wody

W przeważającej części Polski występuje obecnie problem z twardą wodą. Choć stopień jej twardości nie ma negatywnego wpływu na stan zdrowia ludzkiego, może przyczynić się do niszczenia urządzeń w gospodarstwie domowym. Co więcej, twarda woda obniża wydajność kotłów grzewczych oraz instalacji wod-kan. Bardzo często po czasie dochodzi też do awarii wielu sprzętów AGD w domu. Warto zatem zdecydować się na montaż sprawdzonego zmiękczacza do wody. W jaki sposób działają te urządzenia? Jaki zmiękczacz wody wybrać? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Czym jest zmiękczacz do wody?

Zmiękczacz jest urządzeniem, dzięki któremu można zniwelować problem twardej wody. W jaki sposób zachodzi ten proces? Pierwszą oznaką twardości wody w danym gospodarstwie domowym jest osadzanie się charakterystycznego, białego osadu na sprzętach, naczyniach lub w rurach, który nazywany jest inaczej kamieniem kotłowym. Taka woda zawiera nadmiar magnezu, wapnia oraz soli.  Nalot ten najczęściej doprowadza po czasie do awarii urządzeń, może przyczynić się także do gorszego rozpuszczania się różnorodnych kosmetyków lub detergentów. Nie da się ukryć zatem, że wysoki współczynnik twardości wody generuje bardzo często duże koszty, związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Właściciele domów zmuszeni są do zakupu nowych sprzętów AGD, naczyń, a nawet urządzeń sanitarnych.

W zmiękczaczu do wody zachodzi proces wymiany jonowej. Polega on na wymianie jonów między jonitami, czyli złożem filtracyjnym, a jonami, występującymi w roztworze, czyli w surowej wodzie. Jony wapnia oraz magnezu, które zawarte są w wodzie, są wymieniane na neutralne jony sodu. Dzięki temu nie wytrąca się kamień kotłowy, a woda traci swoją twardość.

Zalety montażu zmiękczacza wody

Proces zmiękczenia wody ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim sprzęty AGD oraz instalacja wod-kan nie ulegają tak łatwo zniszczeniu. Co więcej, należy zaznaczyć, że wysokie stężenie twardej wody, doprowadza do szybszego zużycia detergentów oraz innych środków czystości. Dzięki zamontowaniu zmiękczacza można zredukować tę ilość nawet o 60% i tym samym zaoszczędzić pieniądze. 

Dodatkowo, dzięki miękkiej wodzie domowe obowiązki są dużo łatwiejsze. Na urządzeniach sanitarnych nie osadza się wtedy charakterystyczny kamień kotłowy, dlatego nie trzeba, między innymi szorować kabiny prysznicowej, wanny czy armatury sanitarnej. Brud szybko znika, wystarczy użyć miękkiej ściereczki z detergentem. Ponadto miękka woda poprawia również stan skóry oraz włosów. Nie powoduje podrażnień, bardzo często znika też z twarzy trądzik, a niekiedy nawet alergia skórna.

Zmiękczacze wody Water Technic

Aby móc pozbyć się szkodliwych jonów z wody, warto zdecydować się na zakup sprawdzonego zmiękczacza. Proponujemy montaż profesjonalnego zmiękczacza wody Water Technic, które wyróżnia się skutecznym działaniem, trwałością oraz bezawaryjnością. W urządzeniu tym zastosowano 4-cyklowy zawór sterujący typu up-flow z funkcją oszczędnej regeneracji przeciwprądowej. Dodatkowo zamontowano system podwójnej mineralizacji i jonizacji wkładem Redox w filtrze odwróconej osmozy. Zmiękczacze te mają także certyfikat żywności i atesty konsumenckie. 

Co więcej, urządzenia te mają najdłuższą, gdyż aż 10-letnią gwarancję użytkowania. Ponadto sprzęty te są higieniczne i ekonomiczne mogą również działać w trybie tak zwanego suchego zbiornika, dzięki czemu sól regeneracyjna jest zalewana miękką wodą, bezpośrednio przed czyszczeniem złoża. Zmiękczacze wody Water Technic można programować według swoich potrzeb, gdyż mają funkcję Smart Soft, a menu urządzeń jest w języku polskim.

Warto zdecydować się na montaż zmiękczacza do wody, dzięki któremu bardzo łatwo można pozbyć się, między innymi jonów wapnia i magnezu odpowiadających za twardość wody. Niestety, twarda woda przyczynia się do szybszego psucia się urządzeń AGD, a także instalacji wod-kan.

Proponujemy zakup sprawdzonego zmiękczacza wody Water Technic, który ma między innymi 10-letnią gwarancję użytkownika, a także 4-cyklowy tryb pracy z oszczędną regeneracją typu up-flow. Zmiękczacze te są bezpieczne, a także dopuszczone do użytku domowego, gdyż otrzymały, między innymi certyfikat żywności.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *