Zdrowie

Tabletki hamujące apetyt – czy są zdrowe?

tabletki na odchudzanie

Wiele osób na diecie odchudzającej boryka się z problemem nadmiernego apetytu, szczególnie na słodycze. Czy warto w takiej sytuacji zastosować tabletki blokujące apetyt? Jakie są ich zalety oraz skutki uboczne? Odpowiedzi w artykule!

Chitosan – co to jest?

Większość tabletek, których zadaniem jest hamowanie apetytu, zawiera w swoim składzie chitosan. Czym on jest i jakie spełnia zadanie w diecie? Chitosan pozyskiwany jest z chininy, czyli składnika pancerzy skorupiaków. NIe jest zatem odpowiedni dla wegetarian oraz osób uczulonych na owoce morza. Chitosan wiąże tłuszcze w przewodzie pokarmowym i sprawia, że nie są one wchłanianie w całości w jelicie. Chitosan nie przyśpieszy spalania tłuszczów, lecz ograniczy ich wchłanianie. 

Chrom – wróg słodyczy

Zadaniem chromu jest hamowanie apetytu na słodycze. Wiele osób na diecie ma problem z odstawieniem słodyczy i cukru.W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplement z chromem. Jak on działa? Chrom reguluje poziomu cukru we krwi oraz potęguje produkcję insuliny. A to nie wszystkie korzyści wynikające ze stosowania chromu! Obniża on cholesterol, łagodzi stres i zmęczenie oraz opóźnia procesy starzenia. Jest więc fantastycznym środkiem dla osób na diecie.

Utrzymując stały poziom cukru, ogranicza ochotę na słodycze, która zwykle wynika właśnie z wahań poziomu cukru. Jeśli jednak słodycze są receptą na stres – chrom nie pomoże. Chrom można znaleźć w tabletkach na odchudzanie, ale to nie jedyne jego źródło. Występuje także w kiełkach, orzechach, jabłkach czy suszonych śliwkach. Warto wiedzieć, że chromu w tabletkach nie powinny przyjmować kobiety w ciąży oraz osoby chore na cukrzyce. 

Karczoch

Leki hamujące apetyt zawierają często wyciąg z karczocha. Ta wspaniała roślina działa oczyszczająco i przyśpiesza metabolizm. Warto stosować tabletki zawierające ekstrakt z karczocha, na rynku dostępne są także syropy. Wszystkie tabletki hamujące apetyt oraz ich stosowanie warto skonsultować z dietetykiem, lekarzem pierwszego kontaktu lub farmaceutą

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *