Diety

Dieta kapuściana – sprawdź efekty i opinie

dieta kapuściana - co daje wdrożenie?

Dieta kapuściana ma różne opinie wśród dietetyków jak i osób ją stosujących. Kapusta odtruwa organizm oraz odżywia. Dzięki niej pozbędziemy się zbędnych toksyn, a zyskamy cenne witaminy i minerały. Trwa stosunkowo niedługo a może być dobrym początkiem do rozpoczęcia racjonalnego odżywiania się.

Dieta kapuściana – na czym polega?

Dieta ta jest monoskładnikowa ale nie zbyt restrykcyjna. Nie można w czasie jej stosowania jeść słodyczy, przekąsek, alkoholu, węglowodanów i potraw tłustych. Zupa kapuściana jest podstawą tej diety ale zawiera dużo błonnika i składników odżywczych. Ponadto możemy ją spożywać w dowolnych ilościach kiedy tylko dosięgnie nas głód.
Dieta ta jest krótka bo trwa raptem 7 dni. Efekty diety kapuścianej to od 3 kg do 7 kg zrzuconej wagi. Opinie o diecie kapuścianej są negatywne choćby ze względu na eliminację tłuszczów, nabiału oraz węglowodanów. W niektóre dni podczas diety możemy spożywać ziemniaki, ryż lub banany. Poza zupą możemy spożywać świeże warzywa i od czasu do czasu owoce.

Kapusta, która jest podstawą diety oczyszcza z toksyn oraz pomaga pozbyć się z jelit resztek pokarmowych. Usuwa z organizmu toksyny pochłaniane wraz z przetworzonymi pożywieniem. Jeśli będziemy jeść kapustę regularnie, mamy szansę utrzymać nasze ciało w świetnej formie oraz zadbamy o wygląd. Kapustę możemy spożywać w każdej formie. Może być gotowana w formie zupy z innymi warzywami takimi jak seler, papryka czy pomidory. Ponadto dzięki zawartości błonnika jest sycąca i eliminuje uczucie głodu.

Monotonia diety kapuścianej

Mimo monotonnego jadłospisu dieta kapuściana przynosi efekty. Podstawa diety czyli zupa będzie nam towarzyszyć przez cały okres diety i mimo, że trwa ona raptem 7 dni to może nam się najzwyczajniej w świecie znudzić. Pamiętajmy aby w czasie diecie spożywać około 2 litrów wody mineralnej nie gazowanej. Co ważne podczas stosowania diety możemy pić kawę i herbatę. Musimy tylko pamiętać o tym by nie słodzić. Możemy również spotkać się z opinią o spożywaniu soków owocowych i warzywnych lecz tutaj musimy mieć na uwadze aby nie były to soki ze sklepu gdyż zawierają dużą ilość cukrów.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *