Diety

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej – jak ułożyć

Jak ułożyć dietę na przytycie

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej jest bardzo specyficzna ze względu na to, iż jest ukierunkowana na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj jest to długotrwały proces i wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Redukcja tłuszczu – od czego zacząć?

Podstawą tej diety jest wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego. Dzięki temu będziemy wiedzieli ile musimy dostarczać energii naszemu organizmowi. Kolejną sprawą jest systematyczne spożywanie posiłków. Ilość posiłków spożywanych na diecie redukcyjnej waha się od 4 do 6 a zakres czasowy co 3-4 godziny. Należy jednak pamiętać, że w przypadku większej ilości posiłków czas między nimi należy zmniejszyć.
Pamiętajmy również o tym, że decydując się na dietę redukcyjną musimy określić, które partie ciała tego wymagają. Aby to zrobić musimy z jakim typem otyłości mamy do czynienia. Dzięki temu będziemy widzieć efekty co w rezultacie przełoży się na nasze samopoczucie. Pamiętajmy aby obserwować wyniki naszej diety. Róbmy pomiary regularnie i zapisujmy je. To pomaga w obserwacji postępów a co za tym idzie, nasza motywacja wzrasta z każdym zadowalającym nas wynikiem.

Jak ułożyć dietę na redukcję tkanki tłuszczowej?

Ważną rzeczą jest ustalenie odpowiedniej diety. Jeśli boimy się, że sobie nie poradzimy, możemy skonsultować się z dietetykiem. Warto jednak kierować się też swoją wyobraźnią i tym co lubimy. Na co szczególnie zwrócić uwagę? Na pewno na źródła składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. Źródłem węglowodanów powinny być produkty o niskim indeksie glikemicznym czyli pełnoziarniste makarony i pieczywo. Źródłem białka powinny być chude mięsa, ryby a także przetwory mleczne. Dużą rolę odgrywają jajka. Jeśli chodzi o tłuszcze to najlepsza będzie oliwa z oliwek, olej rzepakowy lub lniany. Pamiętajmy również o warzywach. Są wręcz niezbędne gdy stosujemy dietę na redukcję tkanki tłuszczowej również pod względem walorów smakowych.

Jeśli nie mamy do siebie zaufania i boimy się, że nasza dieta nie będzie zbilansowana i zrobimy sobie krzywdę, bądź nie mamy na tyle silnej motywacji by samemu się zająć swoim żywieniem, poprośmy o pomoc osobę wykwalifikowaną w żywieniu czyli dietetyka. Poszukaj wśród znajomych być może sami kiedyś korzystali z takich usług i mogą polecić pewną osobę w tej kwestii.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *