Lifestyle

Dlaczego kalibracja alkomatu jest tak ważna i jak ją wykonać?

kalibracja alkomatu

Jesteś posiadaczem alkomatu osobistego i korzystasz z niego za każdym razem, kiedy zdarzyło ci się wyjść na imprezę? Jeżeli chcesz mieć pewność, że alkomat na pewno wskazuje wiarygodny wynik, musisz pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jest nią kalibracja. Prawidłowy serwis alkomatów ma decydujący wpływ na ich właściwe działanie. Aby nie dochodziło do przekłamań, alkomaty elektrochemiczne i wszystkie inne, muszą być kalibrowane z określoną przez producenta częstotliwością.

W jaki sposób wykonać kalibrację alkomatu?

Alkomaty to urządzenia precyzyjne, które dla prawidłowej pracy muszą mieć zapewnione określone warunki. Źle skalibrowane alkomaty mogą przekłamywać wynik w dół. Oznacza to, że alkomat może stwierdzić, że jesteś trzeźwy, a w twoim organizmie nadal będą promile. Jeżeli chcesz mieć pełne zaufanie do tych urządzeń, powiesz specjalistom kalibrację alkomatów. Czynność ta odbywa się w warunkach laboratoryjnych, mających potwierdzić wiarygodność przyszłych pomiarów. Nasza firma wykonuje kalibrację niezależnie od modelu alkomatu. Na serwis przyjmujemy alkomaty osobiste, a także alkomaty dowodowe i barowe.

Ile kosztuje kalibracja alkomatu?

Kalibracja alkomatów dowodowych z uwagi na większy ciężar prac jest droższa niż tych do użytku osobistego. Aktualna cena za taką usługę to 169 złotych. Kwota ta może wydawać się dużą, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że taki alkomat kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, to sam koszt kalibracji stanowi niewielki procent tej kwoty. O wiele tańsza będzie kalibracja alkomatu osobistego elektrochemicznego. W tym przypadku niezależnie od marki i modelu zapłacić będziemy musieli 65 złotych. Co więcej, każdy klient, który zdecyduje się u nas zamówić taką usługę, otrzyma również certyfikat przeprowadzenia kalibracji. Jest to oficjalny dokument potwierdzający, że uzyskane wyniki są wiarygodne.

Kiedy potrzebna jest naprawa alkomatów?

Kiedy już wiesz, jak należy kalibrować alkomat, pozostaje odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, jeśli urządzenie uległo awarii i np. nie załącza się lub wyświetlacz nie działa jak należy. Takie przypadki również mogą mieć miejsce, najczęściej z powodu upadku alkomatu na ziemię lub nieumiejętnego obchodzenia się z nim. Na szczęście my wiemy, jak przywrócić życie każdemu alkomatowi, niezależnie od rodzaju usterki. Wyararczy że dostarczysz do nas swoje urządzenie, a my rozbierzemy je na części pierwsze i element po elemencie, śrubka po śrubce  dokonamy ich przeglądu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *