Diety

Ile posiłków dziennie?

posiłek dietetyczny

Każda dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i kondycji organizmu. Połączona z odpowiednim treningiem, pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Same zdrowe produkty to jednak za mało, by oczekiwać spektakularnych efektów odchudzania. Istotną kwestią jest również liczba spożywanych posiłków i zachowanie odpowiednich odstępów między nimi.

Dieta sportowa

Jeśli aktywnie spędzasz czas, dużo ćwiczysz, biegasz czy jeździsz na rowerze to warto,  by Twoje posiłki dietetyczne były dostosowane do Twojego trybu życia. Trzy posiłki mogą nie wystarczyć, ponieważ organizm potrzebuje sporo kalorii na produkowanie niezbędnej energii. Jeśli dużo pracujesz i masz mało czasu, skorzystaj z cateringu dietetycznego. Zamów zestaw próbny na cały dzień  w firmie LightBox  i sprawdź, czy wersja SPORT odpowiada Twojemu zapotrzebowaniu.

Wegetarianie

Pokutuje mit, że posiłkami bez mięsa trudno się najeść, ale nie ma w nim prawdy. Istnieje wiele (smacznych!) substytutów białka zwierzęcego, a potrawy z wykorzystaniem tofu, seitana, warzyw czy jajek są odpowiednio sycące, jeśli zostały właściwie skomponowane. Dodatkowo, organizm człowieka potrafi dostosowywać się do spożywanych posiłków dietetycznych, więc nawet jeśli początki zdrowego odżywiania są trudne, to warto je przetrwać, dlatego, że później będzie tylko lepiej.

Mit godziny osiemnastej

Wiele osób sądzi, że ostatni posiłek, niezależnie od tego, ile ich spożywamy w ciągu dnia i o której idziemy spać, powinien być spożywany o godzinie osiemnastej. To nie jest jednak prawda. Każda dieta powinna odpowiadać trybowi życia konkretnej osoby. Jeśli więc długo pracujesz i późno kładziesz się spać, zadbaj o to, by kolację spożyć dwie godziny przed snem. Organizm musi mieć bowiem czas na dobrą regenerację i trawienie.

Dostosowanie liczby posiłków jest kwestią indywidualną, ale większość z nas powinna spożywać 5 posiłków dziennie – trzy większe i dwa mniejsze. Warto zadbać o ich właściwe urozmaicenie, by wytrwać w swoim postawieniu przez jak najdłuższy czas. Dieta bowiem oczyszcza nie tylko ciało, ale i duszę.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *