Treningi

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną często zadają sobie pytanie ile razy w tygodniu ćwiczyć? Teorii jest wiele a wszystko zależy od tego jakie efekty chcesz osiągnąć, czy są to ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową czy poprawiającą kondycję. Podpowiemy czy ćwiczenia 3 razy w tygodniu wystarczą aby osiągnąć sukces.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Najnowsze badania wskazują, że najlepsza częstotliwość treningu to 5 razy w tygodniu po 30 minut co w rezultacie daje 150 minut treningu tygodniowo co jest najbardziej optymalnym czasem dla naszego organizmu. Jeśli tryb życia nie pozwala Ci na codzienny, krótki trening to możesz ćwiczyć 2 razy w tygodniu ale ważne jest to żeby suma czasu poświęconego na ćwiczenia miała 150 minut. Wskazane jest aby ćwiczyć 3-5 razy w tygodniu ale naukowcy uważają, że każda nawet najmniejsza aktywność fizyczna w ciągu tygodnia jest bardzo ważna. Możesz również poświęcić mniej czasu na bardziej wymagający trening a resztę czasu poświęcić na spokojniejsza ćwiczenia lub streching.

Żeby schudnąć oprócz ćwiczeń powinniśmy się skupić również na diecie. Ważne żeby nasz bilans energetyczny był ujemny, wtedy efekty będą bardzo szybko widoczne co na pewno działa na naszą motywację do dalszych ćwiczeń.

Ćwiczenia gdy boli kręgosłup

Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem warto zrobić przerwę jedno lub dwudniową w ćwiczeniach pamiętając o tym by nie była to zbyt długa przerwa ponieważ tylko możemy sobie zaszkodzić. Dolegliwości od strony kręgosłupa powinny ustąpić po około dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń to dłuższa aktywność może nas uchronić od dolegliwości w przyszłości. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem najlepiej jeśli będziemy ćwiczyć streching, spacery, jazda na rowerku stacjonarnym oraz orbitrek. Wybierając trening na siłowni powinniśmy ćwiczyć 2-3 razy tygodniowo jeśli zaczynamy trening siłowy. Jeżeli dopiero przyzwyczajamy organizm do wysiłku to możemy chodzić 4-5 razy w tygodniu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *