Treningi

Jak prawidłowo robić pompki?

Jak robić pompki

Pompki są jedną z wielu aktywności fizycznych, które możemy wykonywać o każdej porze jak i w każdej chwili. Faktem jest jednak, że efekty robienia pompek będą widoczne tylko podczas prawidłowego treningu. Pompki rozwijają nam mięśnie klatki piersiowej, mięśnie obręczy barkowej oraz tricepsy. Dzięki temu, że pompki wykonywane są w podporze przodem ćwiczymy inne ważne partie naszego ciała czyli mięśnie brzucha, przedramion, nóg i pośladków. Pokażemy jak poprawnie robić pompki.

Mięśnie, które możemy ćwiczyć robiąc pompki

  • Pompki rozwijające mięśnie klatki piersiowej, są najpopularniejszą formą treningu. Wykonując je pamiętajmy o złączonych nogach a głowę trzymajmy tak by patrzeć na podłoże a nie przed siebie.
  • Pompki rozwijające mięśnie klatki piersiowej z akcentem na górną jej część wykonujemy tak samo jak tradycyjne pompki z tą różnicą iż nogi muszą być wyżej niż dłonie, oparte na podeście. Możemy wykorzystać do tego łóżko, pierwszy stopień schodów.
  • Jeżeli chcemy rozwinąć mięśnie klatki piersiowej ale tym razem z akcentem na dolną jego część wystarczy oprzeć ręce na podeście tak aby były wyżej niż nogi.
  • Aby rozwinąć mięśnie środkowe klatki piersiowej podczas robienia pompek musimy trzymać taką samą pozycję jak przy wcześniejszym ćwiczeniu ale ręce musimy ułożyć w taki sposób aby odległość między nimi była mniejsza niż rozstaw barków.
  • Ostatnią formą ćwiczeń są pompki rozwijające mięśnie tylnej części ramion. Pozycja wyjściowa jest taka sama jak przy wcześniejszych ćwiczeniach z tą różnicą, że ręce ustawiamy na równi z barkami, dłonie kierujemy do przodu a łokcie do tyłu.

Jeżeli mamy wątpliwości do tego czy prawidłowo wykonujemy trening możemy skonsultować się z trenerem personalnym, który pokaże nam jak prawidłowo robić pompki. Jest również wiele pomocy w sieci, gdzie trenerzy publikują swoje pomysły na treningi, tak samo dotyczy to pompek.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *