Lifestyle

Jak wygląda codzienność z aparatem ortodontycznym?

aparat ortodontyczny

Ostatnio na wizycie dentysta doradził Wam aparat na zęby? Nie da się ukryć, że macie z tego powodu pewne kompleksy? Ten kłopot może być rozwiązany – trzeba wybrać odpowiedniego specjalistę, a następnie krok po kroku wykonywać wszystkie jego polecenia. Jak wygląda zaś codzienność z aparatem na zębach?

Na pewno bardzo ważne jest to, aby aparat na zęby był systematycznie czyszczony. Generalnie chodzi o to, aby szczotkować nie tylko same zęby. Oczywiście, najlepiej robić to po każdym posiłku. Osoby, które mają aparat na zęby posiadają nie tylko zwykłą szczoteczkę, ale także specjalną, która umożliwia dostanie się do trudno dostępnych miejsc w okolicach aparatu. Niestety, pacjenci, którzy będą traktowali to wszystko po macoszemu muszą liczyć się z tym, że będą często gościli u takiego fachowca, jak dentysta. Po to, aby leczona była próchnica. Pamiętajcie, że mając aparat na zębach wykonanie rozmaitych zabiegów jest o wiele trudniejsze. Dobrze jest zatem jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia tej sytuacji, aby nie dokładać sobie kolejnego dyskomfortu na fotelu u stomatologa.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w irygator. To specjalne urządzenie, która umożliwia mycie zębów i przestrzeni pomiędzy zamkami, łukami, a także ligaturami przy pomocy strumienia wody. Często dzieje się tak, że dobry dentysta, czy ortodonta doradzają właśnie tego typu urządzenia. W końcu są one bardzo skuteczne. Regularne czyszczenie sprawia, że pomiędzy zębami nie zostają żadne pozostałości po jedzeniu. W związku z tym nie są konieczne wizyty – u stomatologa – z powodu próchnicy itp. Ma to również wpływ na skuteczność i szybkość leczenia aparatem ortodontycznym.

Szukasz idealnego aparatu? Sprawdź ofertę MCS!

O czym jeszcze muszą pamiętać pacjenci? Warto przynajmniej dwa razy na dzień stosować specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Nie tylko po to, aby eliminować ewentualne bakterie itp. To również sposób na to, aby zadbać o świeży oddech. Jeśli nie macie zamiaru kupować irygatora, to warto stosować nici dentystyczne. Te elementy umożliwiają usuwanie pozostałości po jedzeniu. Warto jednak wiedzieć, że irygator jest ogólnie skuteczniejszy i łatwiejszy w codziennym użyciu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *