Treningi

Jak zacząć biegać, żeby schudnąć?

Bieganie na bieżni

Bieganie jest najprostszym i najtańszym sposobem aby szybko schudnąć. Biegając angażujesz do pracy nawet kilkaset mięśni a do tego potrzebuje energii. Jeśli posiadasz nadmiar tkanki tłuszczowej to energia będzie pobierana właśnie z niej. Podczas treningu biegowego pracują te najbardziej problematyczne partie ciała czyli brzuch, biodra, pośladki i uda. Podpowiemy jak zacząć biegać żeby schudnąć.

Ile czasu biegać, by schudnąć?

Długość treningu zależy od pory dnia kiedy taki trening chcemy zrobić oraz od tego co jedliśmy wcześniej. Ma to o tyle znaczenie ponieważ wybierając popołudniowy lub wieczorny trening czyli będąc już po spożytych posiłkach organizm najpierw będzie spalał spożyte węglowodany. Najlepiej biegać rano, głównie dlatego, że wtedy nasz metabolizm pracuje szybciej, jeśli dodamy do tego jeszcze odpowiednie żywienie to sukces mamy murowany.

Co jeść przed treningiem?

Jak wcześniej zostało wspomniane organizm energię czerpie z węglowodanów oraz tkanki tłuszczowej, dlatego też jeśli chcesz biegać rano warto zaopatrzyć organizm w dodatkową energię. Możesz zjeść na śniadanie owsiankę ale dobrze by było zrobić sobie odstęp od treningu minimum 2 godziny. Jeśli nie możesz na to sobie pozwolić zjedz dwie kostki czekolady i pół dojrzałego banana. Nie biegaj na pusty żołądek ponieważ może to doprowadzić do gwałtownego spadku cukru we krwi a w rezultacie do zasłabnięcia.

Po treningu natomiast dobrze dostarczyć organizmowi kolejny zastrzyk energii z węglowodanów i zjeść np. łososia z makaronem i szpinakiem. Jeśli biegamy wieczorem to kolacja powinna składać się z większej ilości białka, tak więc dobra będzie ryba lub na przykład jajka.

Jak rozpocząć bieganie, gdy chcemy schudnąć?

Jeśli jesteś osobą początkującą w biegach najlepszy będzie trening tlenowy. Osoby, które już mają za sobą treningi biegowe mogą rozpocząć treningi interwałowe.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem to wystarczy Ci tak naprawdę tylko silna motywacja i odpowiednie buty. Warto biegać wtedy kiedy sprawia nam to przyjemność a nie zmuszając się wtedy kiedy mamy na to czas.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *