Lifestyle

Jakich rodzajów herbaty pije się w Polsce najwięcej?

herbata w torebkach

Herbata to w Polsce bardzo popularny napój. Pijemy ją nawet kilka razy dziennie. Każdy z nas z pewnością ma swój ulubiony rodzaj tego pysznego naparu. Herbata zielona, czerwona, biała i czarna. Wszystkie one posiadają zestaw unikalnych cech, z których warto korzystać.

Najpopularniejsze – czarna  i zielona

Jedną z najbardziej popularnych herbat w Polsce z pewnością jest herbata czarna. Jest niezwykle intensywna zarówno w smaku, jak i zapachu. Odznacza się wysoką zawartością kofeiny i katechin. Z powodzeniem można nią zastąpić kawę, ponieważ odpowiednio zaparzona pobudza i dostarcza mnóstwa energii. Na stronie Big-active.pl znajdziemy wiele rodzajów pysznej, czarnej herbaty. Malina z dodatkiem acai, cytryna z mango, czy pigwa i granat to tylko niektóre z nich. Czarną herbatę zaparzamy gorącą (a nie wrzącą) wodą, jest gotowa po czterech minutach.

Na drugim miejscu znajduje się herbata zielona. Nie wszystkim odpowiada jej nieco gorzkawy smak. Można go jednak urozmaicić na przykład poprzez dodanie miodu. Napar z zielonej herbaty jest bardzo zdrowy. Doskonale radzi sobie z oczyszczaniem naszego organizmu z toksyn, a także zwalcza bakterie i wirusy. Herbatę zieloną zalewamy gorącą wodą, nie zaleca się wykorzystywania wrzątku. Zaparzamy ją przez około trzy minuty.

Biała i czerwona – mniej znane, równie dobre

Herbata biała jest nieco mniej popularna, jednak z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. Wysoka zawartość antyoksydantów chroni nasz organizm i sprawia, że na dłużej zachowujemy nie tylko zdrowie, ale też piękny wygląd. Regularne picie tego naparu wzmacnia odporność i działa antybakteryjnie, co może mieć szczególne znaczenie w czasie jesiennego okresu przeziębień.

Czerwona herbata jest oryginalna w smaku i zapachu, dlatego też grono jej fanów nie jest tak szerokie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona bardzo zdrowa. Zmniejsza poziom cholesterolu, a także pozytywnie wpływa na naszą pamięć. Warto jednak wiedzieć, że czerwonej herbaty nie należy podawać z cukrem, gdyż może on negatywnie wpływać na działanie niektórych właściwości tego napoju.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *