Lifestyle

Sypialnia w której się wyśpisz!

tapety w sypialni

Tapety na ścianach sprawiają, że pokój staje się przytulny i ciepły. A to właśnie te cechy są szczególnie istotne w sypialni! Czym kierować się przy wyborze tapety do sypialni? Jak dopasować tapetę do stylu mieszkania oraz jaki rodzaj tapety wybrać? Odpowiedzi w artykule!

Styl angielski

Do klasycznego, angielskiego stylu pasują wszelkie tapety w kwiaty. Jeśli obawiasz się, że wytapetowana w ten sposób sypialnia stanie się pomieszczeniem infantylnym lub typowo kobiecym, zdecyduj się na zastosowanie tapety tylko na jednej ścianie, na przykład za zagłówkiem. Jeśli do tapety w kwiaty dopasujesz odpowiednie zasłony, meble i dodatki, romantyczna sypialnia może być naprawdę imponująca.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w sypialni to drewno, biel, szarości oraz geometryczne wzory i naturalne materiały. Świetnie sprawdzi się ściana z cegieł, ale jeśli nie chcesz decydować się na klasyczne cegły, możesz wybrać tapetę imitującą ten materiał. Innym wyborem może być tapeta w geometryczny wzór. Również w przypadku stylu skandynawskiego możesz zdecydować się na tapetę tylko na jednej ścianie. Dopasuj do niej dodatki – puszysty dywan, kwiaty, a wnętrze nabierze wyjątkowego, skandynawskiego charakteru.

Rodzaje tapet do sypialni

Decydując się na tapetę do sypialni, możesz wybrać spośród różnych rodzajów. Na rynku dostępne są tapety papierowe, winylowe, flizelinowe. Teoretycznie w sypialni wystarczy tapeta papierowa – jest najtańsza i najmniej odporna na zabrudzenia i zniszczenia, ale w tym pomieszczeniu zwykle nie jest na nie narażona. Mają większy budżet, możemy zdecydować się na tapetę winylową lub flizelinową. Tapety flizelinowe bardzo łatwo kładzie się na ścianę i można poradzić sobie z tym bez angażowania ekipy remontowej. Wystarczy posmarować klejem ściany i przykleić tapetę. Tapety winylowe są bardzo odporne na mycie i polecane raczej do przedpokoju niż do sypialni, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by również w sypialni położyć te świetnej jakości tapety.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *