Diety

Odżywka białkowa – kiedy jest Ci potrzebna?

Białko na odchudzanie dla dziewczyn

Stosowanie odżywek proteinowych staje się coraz popularniejsze nie tylko w kręgu sportowców, ale również wszystkich osób dbających o swoją dietę i aktywność fizyczną. Kiedy warto sięgnąć po taki suplement diety i co on daje?

Co zawiera odżywka białkowa?

Klasyczna odżywka białkowa to preparat stworzony głównie z myślą o sportowcach, zawierający hydrolizaty białek – zwierzęcych lub sojowych. Inaczej mówiąc, są to produkty w proszku, łatwo rozpuszczalne w wodzie czy mleku, które zawierają czyste białko. Z kolei białko dla kobiet SlimMeNatural to produkt wyjątkowy głównie pod względem składu – nie zawiera białek zwierzęcych ani soi, a jedynie czyste białko roślinne pochodzące z ryżu i grochu. To sprawia, że odżywka staje się doskonałym uzupełnieniem diety, również bezglutenowej, bez białek soi czy mleka krowiego, oraz wegańskiej. Ten czysto roślinny skład rozszerza grupę osób, dla których skierowana może być taka odżywka. A komu się ją poleca?

Dla kogo odżywka białkowa?

SlimMeNatural to odżywka białkowa dla kobiet – z uwagi na swoją lekką konsystencję, starannie wyselekcjonowany skład oraz uwielbiane przez kobiety smaki. Może ona stać się wspaniałym uzupełnieniem diety, szczególnie wegetariańskiej lub wegańskiej. To sposoby żywienia, w których może dojść do niedoborów białka, z uwagi na wykluczenie produktów zwierzęcych. Chcąc idealnie zbilansować swoją dietę roślinną, warto sięgnąć właśnie po taki produkt.

Ale to przede wszystkim białko na odchudzanie dla dziewczyn. Liczne badania wykazują słuszność zwiększenia podaży białka w przeliczeniu na kilogram masy ciała, w celu schudnięcia. Białko ma wspaniałe właściwości sycące – zaspokaja głód i zapobiega podjadaniu między posiłkami, co ma duży wpływ na utrzymanie diety. Oprócz tego sprzyja przyspieszeniu metabolizmu i wspomaga odchudzanie.

Białko na odchudzanie dla dziewczyn – dlaczego warto je spożywać?

Odżywka białkowa dla kobiet to świetny sposób na „doładowanie” białka w jadłospisie, co często bywa utrudnione, głównie u osób rezygnujących ze spożywania określonych grup pokarmów. Zapobiega ona utracie mięśni podczas odchudzania oraz podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Sprzyja regeneracji tkanki mięśniowej i budowaniu jej, a co za tym idzie – pomaga w budowaniu sylwetki. Stosując odżywkę białkową w odpowiedniej ilości w dni treningowe i nie treningowe, można kształtować piękną sylwetkę – smukłą, ale umięśnioną.

Warto pamiętać, że efektownie zarysowane mięśnie brzucha, pośladków czy ramion to nie tylko kwestia pięknego wyglądu, do którego dążą trenujące codziennie kobiety. To również wyprostowana postawa ciała, mniejsze ryzyko kontuzji podczas aktywności, więcej siły do wykonywania pracy fizycznej na co dzień. Stosując białko roślinne w celu schudnięcia i wyrzeźbienia sylwetki można uzyskać też wiele innych korzyści wynikających z tego rodzaju suplementacji. To bezpieczny, prosty i naprawdę skuteczny sposób na osiągnięcie swoich kondycyjnych celów i warto go wypróbować!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *