Treningi

Jak zatrzymać wakacyjną formę na dłużej?

Ćwiczenia w domu i na siłowni

Lato to czas, kiedy bardziej dbamy o swoją figurę, wiele z nas zrzuca zbędne kilogramy. Na urlopie chcemy pochwalić się ładną sylwetką, lato to także okres, kiedy jesteśmy bardziej aktywne fizycznie. Z urlopu wracamy w dobrej formie i kondycji fizycznej. Niestety po powrocie z urlopu często mija zapał do pilnowania wagi. Codzienne obowiązki, chłodniejsze dni zniechęcają nas również do aktywności fizycznej. Zaczynamy odczuwać spadek formy.

Ćwiczenia we własnym domu

Kiedy aura za oknem nie sprzyja wychodzeniu z domu, możemy ćwiczyć we własnych czterech kątach. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonywanie zestawów ćwiczeń z płyty DVD. Wykonując takie ćwiczenia można się świetnie bawić. Ćwiczyć możemy o dowolnej porze dnia, kiedy akurat dysponujemy wolnym czasem.

Dobrze jest także zainwestować w jakiś sprzęt na siłownie. Może to być stepper, rowerek treningowy, orbitrek, bieżnia. Wybór sprzętów jest dość duży. Posiadanie własnego sprzętu do ćwiczeń to dla wielu osób zachęta i motywacja do regularnych treningów.

Jeżeli jednak wolimy ćwiczyć w grupie, zapiszmy się na zajęcia do klubu fitness. Początek roku szkolnego to czas, kiedy w klubach fitness pojawiają się propozycje różnych zajęć. Może to być zumba, aerobik, zajęcia taneczne, itp. Na tego typu zajęciach możemy nawiązać nowe znajomości, dla wielu kobiet zajęcia w klubach fitness to świetna rozrywka, zabawa, relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków.

Ruch na świeżym powietrzu

Wskazana jest też aktywność na świeżym powietrzu. Ciepłe, jesienne weekendy warto spędzać aktywnie, wybrać się na długi spacer np. po lesie czy po parku, na wycieczkę za miasto, na przejażdżkę rowerową. Dobrym pomysłem jest też nordic walking, podczas którego można spalić więcej kalorii niż podczas zwykłego marszu, jednocześnie angażując ponad 90% mięśni całego ciała.

Dobrze jest korzystać z różnych form aktywności fizycznej. Ćwiczenia fizyczne w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu to dobry sposób na zatrzymanie wakacyjnej formy.

Zdrowe odżywianie

Pamiętajmy również o tym, by zdrowo się odżywiać. Spożywajmy dużo warzyw i owoców, nie pomijajmy najważniejszego posiłku w ciągu dnia – śniadania. Unikajmy fast – foodów, niezdrowych przekąsek, ograniczmy słodycze. Postarajmy się, by przerwy między posiłkami nie były zbyt długie, lepiej spożyć 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia niż 3 obfite. Pijmy dużo wody, najlepiej mineralnej niegazowanej, dobrze jest tez pić soki owocowe, zieloną herbatę lub herbatki ziołowe i owocowe.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *